برگزار کننده رسمی دوره های CIW در ایران

پرسش های متداول

۱ـ کدام مهارت‌ها در برنامه آموزشی CIW آموزش داده می‌شود؟
CIW شامل چندین برنامه آموزشی و مدرک می‌شود که برای گرفتن شغل‌های مختلفی در صنعت به شما کمک می‌کند، مهم نیست که کدام راه را انتخاب کنید، شما آخرین تکنولوژی‌ها و مهارت‌های شغلی که شما را در حوزه‌ی وب و فناوری‌های اینترنت خلاق و مبتکر می‌کند خواهید آموخت. به دست آوردن مدرک CIW ثابت می‌کند که شما برای انجام شغل مورد نظر آماده و حرفه‌ای هستید. موارد زیر برخی از مهارت‌هایی است که در راه CIW می‌توانید بیاموزید:
ـ CIW Web Foundations Associate ـ دانش ابتدایی فناوری‌های اینترنت، HTML، ساختارهای شبکه و حل مشکل و مهارت‌های تجاری مثل مدیریت پروژه.
ـ CIW Web Design Professional ـ دانش تخصصی متدولوژی‌های طراحی وبسایت و تکنولوژی‌های تجارت الکترونیک و استراتژی‌های آن، و ابزار مختلف توسعه‌ی سایت.
ـ CIW Web Development Professional ـ دانش تخصصی توسعه زبان‌های وب مثل جاوا اسکریپت و Perl، همچنین مهارت‌های مرتبط و لازم طراحی پایگاه داده.
ـ CIW Web Security Associate، متخصص و حرفه‌ای ـ استراتژی‌ها و ابزار برای محافظت از دارایی‌های سازمان و عملیات‌ها. CIW سه سطح از مدرک برای تخصص در امنیت در کنار Comptia، ISC2 و بقیه مدارک امنیتی دارد

۲ـ چند وقت یک بار روی رئوس مطالب CIW تجدید نظر می‌شود؟

این مسأله مستقیماً به درخواست بازار و مهارت‌های آپدیت شده ارتباط دارد. اگر چه برنامه‌ی دقیقی برای تجدیدنظر دوره‌ها نداریم ولی عموماً هر یک یا دو سال این اتفاق می‌افتد. تیم تجدیدنظر CIW ـ تیمی متشکل از مدرسین، همکاران، سیاست گذاران و سازمان‌های عام المنفعه ـ مرتباً جلسه دارند تا مهارت‌ها و دانشی که دانشجویان و کارمندان در بازار فعلی کار نیاز دارند، بررسی کنند. سپس تیم تجدیدنظر مهارت‌ها و اهداف جدیدی را برای CIW در نظر می‌گیرند.

۳ـ چه چیزی CIW را از مراکز دیگری که مدرک می‌دهند متمایز می‌کند؟
یک مدرک از فروشنده خاص دانش و مهارت یک شخص را برای استفاده از یک یا چند محصول خاص همان فروشنده تایید می‌کند (مشابه مدرک MSCE مایکروسافت). چنین مدرکی اعتبار مهارت‌ها را به آن فروشنده یا محصول محدود می‌کند. برنامه CIW مرتبط به محصول برند خاصی نیست، به این معنی که برنامه هایش روی مهارت‌های ضروری مورد نیاز برای اجرای وظایف شغلی تمرکز دارد تا استفاده از محصولات مشخص.
هر چند، CIW ابزار و برنامه‌های ضروری، فناوری و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها در موقعیت‌های مختلف تجاری را رد نمی‌کندـ ضروری به این علت که ساختارهای فناوری بسیاری از کمپانی‌ها از فروشندگان مختلف تأمین می‌شود.

۴ـ مدارک CIW، که غیر وابسته به برندی خاص هستند، چگونه با مدارک مربوط به برندهای خاص رقابت می‌کند؟
با CIW، تکنولوژی های زیربنای رایج خیلی از محصولات برندها آموزش داده می شود. این یک زیر بنای مستحکم برای افرادی است که به دنبال مطالعات تخصصی در برنامه های آموزشی برندی خاص هستند را فراهم می کنند. کسانی که مدرک CIW دارند راحت تر می توانند آزمون های مراکز دیگر را بگذرانند چرا که فناوری های اصلی و استانداردهای لازم را آموخته اند.

۵- آیا هرکسی می تواند مدارک CIW را بگیرد؟ یا به دانش، مدرک، یا تجربه ی خاصی نیاز است؟
هرکسی که علاقه مند به داشتن شغلی در فناوری های اینترنت یا حوزه های دیگر مربوط به IT هست می تواند مدارک CIW را بگیرد. هیچ پیش نیاز خاصی برای هیچ کدام از این مدارک مورد نیاز نیست. تنها لازم است نمره ی قبولی در آزمون کسب شود.
هرچند آزمون ها چالش برانگیز و سنگین هستند. CIW برنامه های آموزشی خاصی برای آموزش دانش و مهارت هایی که در آزمون مورد نیاز است طراحی کرده است. این دوره ها قبل از گذراندن یک آزمون CIW اجباری نیستند ولی بسیاری از دانش آموختگان آن را مفید می دانند.

۶- چگونه برای دریافت یکی از مدارک CIW اقدام کنم؟
گام اول آموختن عناوین و مهارت های CIW است. وب سایت ما را ببینید تا نزدیک ترین مرکز آموزشی معتبر (ATP) به خود را پیدا کنید. همچنین می توانید صفحه ی فروشگاه آنلاین CIW ما را ببینید و محتوای خودآموز CIW ، ابزار آزمون و محصولات دیگر را خریداری کنید. وقتی آماده ی یکی از آزمون های CIW شدید، می توانید از طریق سیستم آزمون دهی نماینده ی معتبر، نسبت به شرکت در آزمون اقدام کنید.

۷-چقدر طول میکشد تا یک مدرک CIW را بگیرم؟
هیچ بازه ی زمانی مشخصی برای گرفتن مدارک CIW وجود ندارد. مدرک وقتی صادر می شود که آزمون نهایی با موفقیت پشت سر گذاشته شود. آماده سازی برای آزمون بستگی به شخص و میزان دانش و تجربه ی شخص دارد: برخی از دانشجویان باید بیشتر بخوانند و به زمان بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند. ما پیشنهاد میکنیم نیازمندی های آموزشی خود را با موسسه یا مرکز آموزش خود مشخص کنید تا برنامه ی زمان بندی مناسب طبق نیازمندی های شما تهیه کنند. همکاران آموزش ما – که شامل دانشگاهها، مراکز آموزشی، انجمن های دانشگاهی، و موسسات دیگر در سراسر جهان می باشند – میتوانند برای آموزش شما برنامه ریزی کنند.

۸-آیا مدرک CIW من منقضی خواهد شد؟
مدارک CIW منقضی نمی شوند. اگر یکبار یک مدرک CIW را دریافت کنید، برای همیشه آن مدرک را خواهید داشت. هرچند اهداف مهارتی و آزمون ها به شکل دوره ای طبق نیازمندی های صنعت و بازار تجدید نظر می شوند. CIW به شدت توصیه می کند که دانشجویان وضعیت مدرک خود را با دادن مجدد آزمون های جدید ارتقا بخشید تا مهارت های فعلی خود را در بازار کار گسترش دهید.

۹ -آیا مدارک CIW برای کسی که شغلی در IT ندارد، ارزشی دارد؟
مدارک CIW می تواند برای بسیاری از متخصصین – در بازاریابی، طراحی، روابط عمومی، یا مدیریت شرکت – که نیاز دارند مهارت های خود را در فناوری های اینترنت مرتبط با رشته شان بهبود بخشند مفید باشد. افراد با هر شغلی که کامپیوتر، فناوری، و اینترنت ابزار اصلی آن باشند، با بهره جویی از مدارک CIW می توانند کار خود را بهبود بخشند.

۱۰-چگونه از فیلم های CIW Web Foundation Associate در مطالعاتم استفاده کنم؟
دوره های CIW Web Foundation فایل های ویدئویی دارد که درباره تکنولوژی انتخابی صحبت می کند. این فیلم های آنلاین قسمتی از برنامه ی CIW هستند و یک تجربه ی چندرسانه ای را در اختیار دانشجو قرار می دهد. مدرسین می توانند فیلم ها را به عنوان بخشی از ساختار برنامه ی آموزشی بگنجانند و دانشجویان می توانند فیلم ها را در زمان مناسب هنگام مطالعه، مشاهده کنند. برای دیدن فیلم ها به لینک زیر بروید :
http://education.certification-partners.com/ciw
توجه فرمایید که فیلم ها چندرسانه ای هستند و آزمایشگاهها را تجهیز می کنند. هرچند، محتوای فیلم ها تمامی نیازمندی های ضروری آزمون CIW Web Foundations Associate را پوشش نمی دهد و جایگزین محتوای اصلی نمی شود.

۱۱ CIW مخفف چیست؟
برند CIW میخواهد استاندارد کیفیت در مهارت کارهای مرتبط با IT و مدارک و آموزش آنها را بهینه سازد. نام اصلی برنامه گسترش پیدا کرده است و اکنون برای تاکید روی این برند از سرواژگان CIW استفاده می کنیم. CIW خانواده ای از مدارک تخصصی و برنامه های درون آن است.
در اصل، CIW مخفف کلمات زیر بود : Certified Internet Webmaster. از آن زمان به بعد برنامه ی CIW رشد کرد تا مدارک مربوط به مشاغل که از مرزهای اینترنت و webmaster عبور کرده را نیز پوشش دهد. مدارک CIW اکنون مباحث پیچیده تری در IT را نیز در برمیگیرد مثل مدیریت سرور، امنیت، توسعه نرم افزار، زبان های برنامه نویسی و راهکارهای سازمانی، و همچنین مهارت های مربوط به کامپیوتر و وب که برای هر شغلی کارآمد و ضروری است. عنوان رسمی برای قرن ۲۱ تبدیل شده است به : Certified Internet Web Professional.

۱۲ـ آموزش و مدارک CIW در سال ۲۰۱۱ تغییر کرده‌اند؟ کدام مدارک CIW دیگر ارائه نمی‌شوند؟
این مدارک در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۱ منقضی شده اند:
CIW Associate
CIW Professional
CIW Associate Design Specialist
Master CIW Administrator
Master CIW Enterprise Developer
Master CIW Web Site Manager
توجه داشته باشید که بسیاری از این مدارک با مدرک مشابهی جایگزین شده اند که عنوان جدیدی دارند.

۱۳ـ چرا برخی از مدارک CIW دیگر ارائه نمی‌شوند؟
برخی از تغییرات مدارک CIW به همکاری های گسترش یافته CIW مربوط می شوند. باقی تغییرات نشانگر نیازمندی های CIW برای تمرکز بیشتر روی تکنولوژی های بر پایه وب هستند. توجه کنید که بیشترین تغییرات مربوط به مدارک شامل جایگزینی با مدارک مشابه با عناوین جدید می شوند.

۱۴- مدرکی از CIW داشتم که سال ۲۰۱۱ منقضی شد. آیا هنوز می‌توانم آن را در رزومه‌ام بیاورم؟
بله شما می توانید هر مدرک سابق و جدیدی از CIW را در رزومه خود بیاورید. هرچند، CIW بعد از منقضی شدن یک مدرک، دیگر از آن در بازار حمایت نمی کند. مدارک CIW سطح غیر رایجی از حرفه ای بودن و مهارت های فنی را مشخص می کند و دستاورد های مشخصی را نمایش می دهد. دادن آزمون های جدید و گرفتن مدارک به روز باعث می شود مهارت های به روز مورد نیاز بازار را داشته باشید و همچنین نشانگر تعهد شما به فناوری روز دنیا است.

۱۵ـ اکنون چه مدارک CIW ‌ای ارائه می‌دهید؟
اکنون مدارک زیر ارائه می شوند:
سری Web Foundations Associate
CIW Internet Business Associate certification
(exam 1D0-51A or exam 1D0-61A)
CIW Site Development Associate certification
(exam 1D0-51B or exam 1D0-61B)
CIW Network Technology Associate certification
(exam 1D0-51C or exam 1D0-61C)
CIW Web Foundations Associate certification (exam 1D0-510 OR exam 1D0-610 OR all three modular Associate exams [A,B, and C] from the 1D0-51x and/or 1D0-61x series)
سری طراحی وب
CIW Web Design Specialist (exam 1D0-520)
CIW E-Commerce Specialist (exam 1D0-525)
Web Design Professional (both exams 1D0-520 and 1D0-525)
سری توسعه وب
CIW JavaScript Specialist (exam 1D0-635)
CIW Perl Specialist (exam 1D0-437)
CIW Database Design Specialist (1D0-541)
Web Development Professional (exams 1D0-635, 1D0-437 and 1D0-541)
سری امنیت وب
CIW Web Security Associate (exam 1D0-571)
CIW Web Security Specialist (exam 1D0-571, plus any ONE third-party exam listed here)
CIW Web Security Professional (exam 1D0-571, plus any TWO third-party exams listed here)
برخی از این مدارک بر مبنای آزمون های CIW ای است که مدتی است وجود دارند. ما بازخورد این مدارک CIW را در بازار سنجیده ایم.

۱۶ـ بناهای CIW در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ چگونه تغییر کرد؟
محتوای رئوس مطالب CIW Web Foundations و مهارت ها در تغییرات سال ۲۰۱۱ در CIW تغییری نکرد. فقط عناوین رئوس مطالب، آزمون ها و گواهینامه ها در این زمان تغییر کرد.
هرچند در سال ۲۰۱۲ ما یک به روز رسانی استاندارد برای این رئوس و محتوای آزمون ها داشتیم که نشانگر پیشرفت همگام با پیشرفت تکنولوژی ها و مهارت های شغلی بود و این پیشرفت ها منطبق بر استانداردهای جدید صنعت و کارفرمایان حاصل شد، به روز رسانی ها فقط در مفاهیم و عناوین مشخصی تاثیر گذاشت: CIW Web Foundations Associate v2.0 و آزمون های سری ۱D0-61x.
در طی تغییرات سال ۲۰۱۱ عناوین و ساختار مدارک CIW تغییراتی داشت. دانشجویانی که آزمون ۱D0-510 (یا ۱D0-610) را میدهند، به جای گرفتن مدرک CIW Associate، مدرک CIW Web Foundations Associate را دریافت می کنند. همچنین می توانید با گذراندن سه بخش آزمون این مدرک را دریافت کنید:

CIW Internet Business Associate — exam 1D0-51A or 1D0-61A
CIW Site Development Associate — exam 1D0-51B or 1D0-61B
CIW Network Technology Associate — exam 1D0-51C or 1D0-61C

شما مدرک هر یک از این سه آزمون را جداگانه دریافت خواهید کرد. اگر هرسه مدرک را دریافت کنید مدرک CIW Web Foundations Associate را نیز به علاوه ی آنها دریافت خواهید کرد.
۱۷ـ اگر سه مدرک CIW Associate دریافت کنم، مدرکCIW Web Foundations Associate را هم دریافت می‌کنم؟
بله. توجه کنید که حتی اگر یکی از مدارک سه گانه قدیمی را داشته باشید و یکی از مدارک سه گانه را الان بگیرید، باز هم امکان ترکیب مدارک وجود دارد و هنگام کامل شدن هر سه مدرک، چه جدید و چه قدیمی، در نهایت مدرک کلی اعطا خواهد شد.

۱۸ـ اگر آزمون CIW Web Foundations Associate را قبول شوم، سه مدرک جداگانه را هم می‌گیرم؟
خیر، اگر مدرک کلی را بگیرید، سه مدرک زیر مجموعه به شکل جداگانه اعطا نخواهند شد. این مدارک زیرمجموعه برای اثبات مهارت در حوزه های تخصصی تر و جزئی تر صادر می شوند تا مسیر پیشرفت شما مشخص شود. تجربیات ما نشان می دهد که اگر کسی یک آزمون کلی را بگذراند، سطح مهارتی گسترده تری دارد ولی پیشرفت و مهارت های تخصصی فرد مشخص نمی شود.

۱۹ـ اهداف مهارتی دوره‌ی آپدیت شده‌ی CIW Web Foundations Associate V2.0 و همچنین رئوس مطالب و آزمون‌هایش را مرور کردم، به نظر می‌رسد برخی از اهداف حذف شده‌اند، چرا؟
وقتی اعضای تجدیدنظر CIW اهداف مهارتی CIW Web Foundations Associate v2.0 را به روز رسانی کردند، دو کار انجام دادند: مفاهیم و اهداف مهارتی جدیدی با توجه به پیشرفت تکنولوژی اضافه کردند و اهداف مهارتی موجود را بازخوانی کردند تا ببینند کدام باید به روز رسانی و کدام باید حذف شود و با توجه به بازار کار و کارفرمایان، کدام مفاهیم منقضی شده اند.
فواصلی که بین عددگذاری اهداف می بینید جایی است که یک هدف آزمونی طبق تقاضای بازار، حذف (یعنی منقضی) شده است. ( در برخی موارد به زیرمجموعه ی مرتبط تری منتقل شده اند یا با اهداف دیگری ترکیب شده اند.)
علت این که برخی از شماره ها در این عدد گذاری ها حذف شده اند این است که یک بازه ی زمانی وجود دارد که هم مدرک قدیمی معتبر است هم مدرک جدید صادر می شود، یعنی دو مدرک با دو نسخه ی متفاوت معتبر هستند. به همین علت این فرصت به دانشجویان داده شده که انتخاب کنند کدام مدرک را بگیرند و می بایست تفاوت اهداف را مشاهده نمایند.
به منظور به حداقل رساندن سردرگمی دانشجویانی که بخواهند هر دو نسخه را بخوانند، تصمیم گرفتیم این اختلاف را در شماره گذاری قرار دهیم ( به جز جاهایی که مفاهیم نزدیک تری یافتیم یا با مفاهیم دیگر ترکیب کردیم).
هر سه دوره ی زیر مجموعه اعداد منقضی شده دارند، مثل: گروه های خبری، telnet، HTML Frames، Token ring networks و غیره.

۲۰ـ قبل از سال ۲۰۱۱ در آزمون قبول شدم، با تغییرات برنامه CIW ، الان مدرک من عنوان جدیدی دارد، آیا باید برگه‌ی مدرک جدید و به روزی بگیرم؟
به صورت خودکار مدرک جدیدی دریافت نمی کنید. ولی برای دریافت مدرک جدید از شما هزینه ای دریافت نمی شود. اگر درخواست بدهید مدرک الکترونیکی شما به صورت (PDF) در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در صورتی که میخواهید درخواست را بفرستید از فرم صفحه ی تماس با ما استفاده کنید.
برای مشاهده اینکه مدرک شما به روز شده است یا خیر وارد بخش اطلاعات دانشجویان CIW شوید و مدارک را برای هر ایمیلی که درخواست کنید می فرستیم.

۲۱ـ قبل از سال ۲۰۱۱ مدرک CIW Associate را داشتم. آیا مدرک من به صورت خودکار به CIW Web Foundations Associate تغییر کرده است؟ و همچنین آیا می‌توانم سه مدرک جداگانه را داشته باشم؟
در برنامه ی جدید، نام مدرک قدیمی به نام مدرک جدید تغییر می کند ولی مدارک جدید به مدارک قدیمی تبدیل نمی شوند. مدرکی که دریافت کرده اید هنوز معتبر است و هنوز به صنعت مربوط است، اما نسخه ی قدیمی تری است. شرکت در آزمون های جدید و دریافت مدارک به روز مهارت های شما را در بازار کار و تعهد شما را به همگام بودن با پیشرفت فناوری، تثبیت می کند. سه مدرک CIW Web Foundations Associate تنها به اشخاصی تعلق میگیرد که آزمون هر کدام را جداگانه گذارنده باشند.

۲۲ـ در برنامه‌ی فعلی مدارک CIW ، آیا نیاز دارم قبل از به دست آوردن هر مدرکی از CIW ، ابتدا مدرک CIW Web Foundations Associate را بگیرم؟
خیر. نیازی ندارید ولی بسیاری از افراد این آزمون را می گذرانند تا نشان دهند مهارت کافی برای برای شغل خود را دارند.

۲۳ـ در برنامه‌ی جدید CIW Web Foundations Associate، آیا هنوز “مدرک Foundations” را دارم یا “CIW Associate” شده‌ام؟
بله، اگر هر سه بخش مدرک یا مدرک کلی را گرفته باشید، مدرک شما CIW Web Foundations Associate شده است. هرچند هر سه مدرک باید کامل باشد تا مدرک کلی شما عنوانش تغییر کند.

۲۴- چرا CIW Associate Design Specialist دیگر وجود ندارد؟
ما آن را با CIW Site Development Associate و CIW Web Design Specialist پیشرفته، جایگزین کرده ایم . این دو مدرک مزایای زیادی دارند:
بازار طراحی وب از افراد انتظار دارد که مسیرهای آموزشی مشخصی برای برای دستیابی به دانش وب انتخاب کنند.
به جای دریافت یک مدرک ، دو مدرک دریافت می کنید که سطح تخصص شما را نشان می دهد.
برای دریافت مدارک اضافه بیشتر آماده خواهید شد، مثل متخصص CIW ی تجارت الکترونیک و مدارک تخصصی CIW Web Design .


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به CIW Iran می باشد.